این مطلب ۲۵ بار خوانده شده
آیت‌الله نوری همدانی:

شرکت در انتخابات صیانت از نظام و ولایت ‌فقیه است

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: امروز امتحان بزرگ ملت ایران مسئله انتخابات است، چرا که صیانت از این نظام ولایی جز با حضور پررنگ در این انتخابات ممکن نیست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن (ع) استان البرز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان و مدیران ناجا اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که خداوند در قرآن به آن تاکید کرده است مسئله آزمون و امتحان الهی است.

وی ادامه داد: امتحان الهی تمام انسان‌ها را در بر می‌گیرد و شرایط و موقعیت‌های مختلفی را شامل می‌شود.

این مرجع تقلید ابراز داشت: بسیاری از پیشامدهایی که در زندگی برای انسان رخ می‌دهد، اعم از خوشی‌ها و ناخوشی‌ها امتحانات الهی هستند.

وی گفت: فقر، غنا، مناصب، دوره‌های مختلف زندگی و حالات مختلف انسان، همه امتحاناتی برای سنجیدن میزان پایبندی انسا‌ن‌ها به اصول معارف الهی و باید و نبایدهای دینی هستند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: انسانی که در شرایط مختلف زندگی ثابت قدم بماند و از مسیر هدایت الهی دور نشود، از امتحان الهی سربلند بیرون آمده است.

وی افزود: خداوند در قرآن صراحتا امتحان خود را به موارد خیر و شر تعمیم می‌دهد، به این معنی که گاهی پیشامدهای مثبت و گاهی پیشامدهای منفی وسیله آزمایش الهی هستند.

این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: انسان در برابر هر جریانی وظیفه خاصی دارد، گاهی باید سکوت کند و گاهی هم باید فریاد بکشد و امتحان الهی به یک شیوه خاص محدود نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برای انسان گاهی ترقی و پیشرفت امتحان محسوب می‌شود و گاهی نیز تنزل و بی‌اعتنایی عامه مردم، گفت: خداوند می‌خواهد بندگانش در هر شرایطی از زندگی او را از یاد نبرند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: هشت سال جنگ تحمیلی برای ما یک امتحان بزرگ بود که امام خمینی(ره) آن را از الطاف خفیه الهی نامید.

وی ابراز داشت: جنگ تحمیلی هر چند برای کشور خسارات زیادی به دنبال آورد، اما سبب اثبات حقانیت انقلاب اسلامی و آشکار شدن چهره آمریکا و هم‌پیمانانش شد.

این مرجع تقلید اضافه کرد: این جنگ همین طور نیرو و ظرفیت عظیم جوانان را به مردم شناساند و چهره‌هایی ابدی برای این انقلاب تربیت کرد.

وی افزود: امتحان برای همه مردم است و هر کس که در نزد خداوند رتبه برتری داشته باشد، بیش از دیگران امتحان می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: قرآن کریم درباره امتحانات حضرت ابراهیم(ع) توضیح می‌دهد و این به ما می‌آموزد دشوارترین امتحانات برای انبیاء الهی است.

وی تصریح کرد: حضرت ابراهیم(ع) هنگامی که از دشوارترین امتحانات الهی سربلند بیرون آمد، به مقام امامت بر خلق رسید و این برای ما یک درس است که تا ابد ظالمین نمی‌توانند به مرتبه پیشوایی بر انسان‌ها دست پیدا کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه نهج‌البلاغه یکی از جامع‌ترین کتاب‌ها درباره آداب اسلامی است افزود: در این کتاب که بیانات ارزشمندی در موضوعاتی مانند سیاست، اقتصاد و اخلاق آمده است، به طور مفصل در موضوع امتحان الهی بحث شده است.

وی گفت: خطبه ۲۳۵ نهج‌البلاغه که طولانی‌ترین خطبه این کتاب نیز هست، درباره این موضوع مباحث مفصلی بیان کرده و آغاز آزمون‌های الهی را از همان ابتدای خلقت انسان ذکر کرده است.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: خلقت حضرت آدم(ع) امتحانی بود که ابلیس در آن شکست خورد و این شکست سبب رانده شدن او از بارگاه الهی شد.

وی افزود: یکی دیگر از مظاهر آزمون‌های الهی این است که خداوند اولیایش را در میان بندگان مستضعف قرار داده تا انسان‌ها را در این زمینه بیازماید.

این مرجع تقلید ادامه داد: خداوند این قدرت را داشت تا پیامبرانش را از میان پادشاهان و کسانی که در میان مردم از ابهت و شوکت برخوردار بودند، انتخاب کند اما این کار را انجام نداد.

وی با بیان اینکه اوضاع امروز جهان نیز برای ما یک امتحان بزرگ الهی است عنوان داشت: اینکه عده‌ای آمریکایی در افغانستان آنقدر نسبت به اسلام گستاخی پیدا می‌کنند که قرآن را آتش می‌زنند، برای تمام مسلمانان یک آزمون الهی است.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: اتحادیه عرب نیز امروز به بازویی برای آمریکا تبدیل شده و سیاست‌های آمریکا را در منطقه دنبال می‌کند.

وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها و اعضای اتحادیه عرب اوضاع بحرین و جنایت‌های آل‌ خلیفه به کمک آل ‌سعود را نادیده می‌گیرند اما در قضیه سوریه خود را مدام نگران مردم این کشور قلمداد می‌کنند.

این مرجع تقلید در پایان متذکر شد: امروز امتحان بزرگ ملت ایران مسئله انتخابات است چرا که صیانت از این نظام ولایی جز با حضور پررنگ در این انتخابات ممکن نیست.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.