این مطلب ۸۷ بار خوانده شده
جانشین سپاه نینوا گلستان؛

طرح های عملیاتی گروهک های تکفیری با شکست مواجه شده است

جانشین سپاه نینوا گلستان گفت: امروزه طرح های عملیاتی که گروهک های تکفیری در سر داشته اند با شکست مواجه شدند، و این طرح های عملیاتی در کشور خودشان بر عله خودشان استفاده شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا گلستان به نقل از خبرگزاری بسیج ، سرهنگ حسین کریمی اول جانشین سپاه نینوا استان گلستان در جمع مدیران و علمای شهرستان گنبد کاووس اظهار کرد: جهان غرب با تشکیل گروهک های سلفی تکفیری دو تابعیتی، دنبال این بود که این افراد از کشور خارج بشوند و مقابله با پیشروی اسلام جلوگیری کنند.

کریمی اول ادامه داد: در حال حاضر نیز یکی از عوامل مهم فتنه گری در منطقه جریان سلفی تکفیری است که در لباس دفاع از سنت، عملا در مسیر منافع غربیان گام برمی دارد، دشمنان همواره دنبال این بوده‌اند که یک عامل ضد وحدت را به جهان اسلام تزریق کنند یا این‌که در بدنه‌ی جهان اسلام رخوتی ایجاد کنند.

جانشین سپاه نینوا استان گلستان با بیان این مطلب که دشمن بهترین ابزار را برای دشمنی ایجاد کرده است و افزود: بهترین گزینه برای این منظور آن بوده که آدم‌هایی از جنس خود مسلمان‌ها را به میدان مقابله بیاورند، چون اگر از خارج یک عامل نامطلوب را مطرح کنند، مسلمانان به‌آسانی و با استحکام بیشتری مقاومت نشان می‌دهند.

وی گفت: سوء‌استفاده از اختلافات فكری و اعتقادی مذاهب گوناگون اسلامی و اختلاف‌افكنی بین آنان همواره یكی از برنامه‌های ثابت استعمارگران و مستكبرین جهت تضعیف جهان اسلام و كسب منافع نامشروع بوده است.

کریمی اول با بیان این مطلب که طرح های عملیاتی غرب در مقابله با اسلام به بن بست رسیده است خاطر نشان کرد: امروزه طرح های عملیاتی که این گروهک های تکفیری در سر داشته اند با شکست مواجه شدند، و این طرح های عملیاتی در کشور خودشان بر عله خودشان استفاده شد.

وی با بر شمردن اهداف پیدایش گروهک های تکفیری ادامه داد: یکی از اهداف به وجود آمدن این گروهک ها اختلاف افکنی بین شیعه و سنی و از بین بردن وحدت است.

جانشین سپاه نینوا هدف بعدی آنان را تغییر اولویت دانست و تاکید کرد: تغییر اولویت ها در جهان اسلام یکی دیگر از اهداف صهیونیسم است، اولویت امروز ما حمایت از فلسطین و مبارزه با صهیونیسم است.

وی اذعان کرد: در سالیان اخیر و به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شدت گرفتن امواج بیداری اسلامی در اقصی نقاط جهان اسلام فعالیتهای گروههای تكفیری و اقدامات آنان علیه مسلمانان بیشتر نیز شده است.

جانشین سپاه نینوا با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری تاکید کرد: رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خطر گروههای تکفیری در منطقه، در سخنرانی های گوناگون تاکید  کرده اند که متأسفانه برخی کشورهای منطقه متوجه خطری که گروههای تکفیری، در آینده، برای خود آنها ایجاد خواهد کرد نیستند و همچنان در حال حمایت از این گروهها هستند.

کریمی اول گفت: در شرايط كنوني، بخش قابل توجهي از تحولات جهان اسلام، از غرب آسيا تا دل قاره سياه، پيامد مستقيم رهبران و پيروان شاخه هاي متعدد سلفي گري تكفيري است. رشد جریان های تکفیری پیامدهای منفی و مخرب بسیارزیادی خصوصا در منطقه فوق استراتژیک غرب آسیا و شمال افریقا بر جای خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.