این مطلب ۱۰۹ بار خوانده شده

فرمانده سپاه نینوا گلستان: اقتصاد مقاومتی تنها راه ایمن‎سازی تحریم‎های دشمن است / اسلام انقلابی عامل دشمنی استکبار جهانی با ایران است

نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا گلستان به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، سردار رحمت‎الله صادقی شب گذشته در چهارمین یادواره ۱۲ شهید والامقام محله بالابلوک کردکوی که در مسجد انصارالحسین‌(ع) این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در این ایام باشکوه باید اهداف ، آرمان‎ها و خواسته‎های شهدا را مرور کنیم تا این اهداف بتواند ما را در پیمودن راه و روش شهدا و تحقق اهداف آنها کمک کند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همانند سایر انقلاب‎ها و تحولات در کشورهای دیگر صرفا با تغییر یک رژیم و حکومت همراه نبود، گفت: آنچه در سال ۱۳۵۷ با رهبری امام راحل و پیروی مردم از امام بی‎نظیر رخ داد برای تحقق اهداف عالیه اسلام بود.

* پشتیبانی از ولایت فقیه عامل تحقق اهداف اسلام و قرآن کریم است

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه در نگاه امام راحل تعلیق رژیم پهلوی و تبدیل به نظام جمهوری اسلامی تنها تغییر یک حکومت نبود، افزود: هدف از انقلاب اسلامی تمسک به اسلام و قرآن کریم و تحقق آرمان‌ها، اهداف بعثت پیامبر(ص) بود، همان‌طور‌که جانفشانی خالصانه و عاشقانه شهدا پای انقلاب برای احیای مکتب اسلام بود و امروز نیز عامل حضور مردم در محافل و مجالس شهدا به واسطه اسلام است.

صادقی با بیان اینکه دستاورد بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی بعد از ۱۴۰۰ سال از بعثت پیامبر(ص) تحقق زحمات و تلاش های ائمه معصومین(ع) و اولیای الهی بود، افزود: یک شخصیت دینی، مجاهد بزرگ روحانی و شخصیت قریب به معصوم حرکت بزرگی به نام انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و برای هدف بزرگی به نام تحقق اسلام ناب محمدی گام برداشت.

وی با بیان اینکه برای تحقق اهداف اسلام و قرآن کریم باید پشتیبان ولایت فقیه به‌عنوان اصل اصیل و رکن رکین حاکمیت باشیم، ابراز کرد: بالاترین امر به معروف، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با اشاره به اینکه اگر بزرگی آرمان شهدا نبود تجلیل از شهدا معنا نداشت، تصریح کرد: اهداف، آرمان‎ها و خواسته‎های شهداست، که به آنها بزرگی می‎دهد و این بر همه یک تکلیف است که بررسی کنند در کدام قسمت از خواسته و اهداف شهدا قرار دارند، بررسی کنند که امنیت ایجاد شده به واسطه خون شهدا نردبان موفقیت فردی و رسیدن به امیال نفسانی است و یا نردبانی برای رسیدن به اهداف الهی و خدمت‎گذاری به مردم.

صادقی با بیان اینکه طی ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی دشمنان قسم خورده حتی یک روز نیز قطع نشده است، یادآور شد: دشمنی استکبار جهانی و همدستانش به واسطه اسلام انقلابی است و تا زمانی که ملت ایران از اصل اسلام عدول نکند دشمنی استکبار وجود دارد.

* انقلاب اسلامی قرآنِ با تمام محجوریت را به کتاب نخست جهان تبدیل کرد

وی با بیان اینکه حرکت ایجاد شده توسط انقلاب اسلامی ایران در دنیا برخلاف سیاست های ۲۰۰ ساله استکبار جهانی و در راستای تحقق احیای اسلام ناب بوده است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران تمامی راهبردها و سیاست‎های استکبارستیزی استکبار با محوریت آمریکا را با شکست مواجه کرد و قرآن با تمام محجوریت را به پرفروش‎ترین و کتاب نخست جهان تبدیل کرده است و توانست اسلام ناب را به رخ استکبار بکشاند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه اسلام آمریکایی هم‌پا و تحقق‎بخش سیاست‎های آمریکایی است و هیچ خطری ندارد، اذعان کرد: اسلام آمریکایی در راستای اهداف آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان داخلی و خارجی است اما آنچه امام راحل از انقلاب اسلامی به ارث گذاشت و از ملت ایران توقع دارد اسلام ناب محمدی است که همین دو کلمه محک و معیار زندگی ما است.

صادقی با بیان اینکه بندگی و تسلیم در راه خدا مطالبه خداوند از ما است، متذکر شد: شهدا، رزمندگان، ایثارگران و شهدای آتش‌نشان فرهنگ ایثار و شهادت، کمک به مردم و تفکر بسیجی را نه تنها در دل و جان امت اسلامی بلکه در بین همه امت‎های اسلامی خلق کردند.

وی افزود: هدف رزمندگان در دوران دفاع مقدس تحقق آرمان‎های الهی بود از این‌رو با ابتدایی‎ترین سلاح در مقابل همه تجهیزات بزرگ و کوچک دشمن هیچ ترسی نداشتند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه حاکم شدن روحیه ایثار در همه عرصه‎های سیاسی، نظامی و اقتصادی موجب موفقیت خواهد شد، گفت: خداوند«إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم» را وعده است همان‌طور‌که وقتی شهدا به کمک خداوند رفتند خداوند بر اساس سنت خود به آنها کمک کرده است.

وی با بیان اینکه در فرهنگ ایثار محدود به جغرافیای طبیعی نشدیم و انقلاب اسلامی برای سایر کشورهای اسلامی الگو شده است، تصریح کرد: امروز خط مقاومت علیه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی تحقق یافته و سازمان بسیج در سایر کشورهای اسلامی تشکیل شده است.

صادقی، اقتصاد مقاومتی را تنها راه ایمن‎سازی تحریم‎های دشمن دانست و افزود: رشد اقتصادی در بیان مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی است.

* درس بزرگ مسؤولان اقتصادی درس روی‌پای خود ایستادن اقتصادی باشد

 وی با بیان اینکه مقاومت که برخاسته از دفاع مقدس است درس بزرگی برای مسؤولان اقتصادی و سیاسی است، خاطرنشان کرد: مسؤولان اقتصادی درس روی‌پای خود ایستادن اقتصادی و مسؤولان سیاسی درس روی‌پای خود ایستادن سیاسی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه مسؤولان باید به این باور برسند که مردم با امکانات و ظرفیت‎های موجود می‎توانند خودباوری اقتصادی و ایمن‎سازی از تحریم‎ها را رقم بزنند، تأکید کرد: حمایت از تولید داخلی یک ضرورت است و در‌صورتی‌که همانند دوران دفاع مقدس در حوزه اقتصادی نیز سیلی محکمی به دشمن بزنیم به اهداف بزرگ شهدا دست خواهیم یافت.

صادقی با بیان اینکه باید دشمنان را مأیوس کرد تا محدودیت‎های حوزه اقتصادی کشور موجب خوشحالی آنها نشود، اظهار کرد: باید سیاست‎ها، راهبردها و اقدامات اجرایی به سمت تحقق و تبلور مقاومت، ایثار و ایستادگی برود.

انتهای پیام/