این مطلب ۵۰ بار خوانده شده

امریکا با حمایت از داعش به دنبال ایجاد تفرقه در مسلمانان است/ داعش اصلا و ابدا از اهل تسنن نیست

امام جمعه شهرستان علی آبادکتول با اشاره اهل تسنن نبودن گروه بعثي - تروريستي داعش گفت: امريکا با حمايت از اين گروه تروريستي به دنبال ايجاد تفرقه بين مسلمانان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج از علی آبادکتول؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی موسوی در جمع نمازگزاران  جمعه شهرستان علی آبادکتول بیان کرد: داعش شعبه ای از القاعده و جزو تندرو ترین گروه های تکفیری است که منابع مالی خود را از طریق دزدی و غارت تامین کنند.

وی با بیان اینکه داعش اصلا و ابدا از اهل سنت نیست، اظهار کرد: اهل سنت مخالف داعش است و بیشتر افرادی که داعش آن ها را شکنجه یا ترور کرده نیز از اهل سنت هستند.

موسوی با اشاره دزدی و غارت های داعش برای تامین منابع مالیشان تصریح کرد: داعش از انجام هیچ عملی وحشیانه ای اِبایی ندارد و هر آنچه دم تیغش بیاید، از شکنجه ی مسلمانان تا کشتار کودکان انجام می دهد.

وی امریکا را از اصلی ترین حامیان داعش دانست و اذعان داشت: شکل گیری و فعالیت داعش در عراق فرصتی برای امریکا شد که در پی تجزیه مسلمانان است و می خواهد عراق را به سه منطقه ی کرد نشین، سنی نشین و شیعه نشین تبدیل کند.

موسوی افزود: تجزیه مسلمانان در عراق، این کشور را به کانون تفرقه و فتنه تبدیل می کند که ترس و اضطراب دائمی مردم عراق را به دنبال دارد.

وی خاطر نشان کرد: هدف امریکا از همه ی این تفرقه اقدامات و تفرقه افکنی ها، ایجاد ناامنی و رود به ایران به عنوان پایگاه بزرگ اسلام است که قطعاً هیچگاه به چنین خیال باطلی دست نمی یابد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.