این مطلب ۶۰ بار خوانده شده
معاون آموزش و تبلیغ بسیج اساتید کشور:

تمدن غرب پاسخگوی نیازهای بشر نیست

معاون آموزش و تبلیغ بسیج اساتید کشور گفت: نصیری‌فرد با اشاره به پیشینه فرهنگ و تمدن غرب ابراز داشت: تمدن و فرهنگ غرب که روزی سراسر دنیا را فرا گرفته بود، در حال حاضر، دیگر توان پاسخگویی به نیازهای بشر را ندارد، چراکه فقط نیازهای مادی و جسمانی را برآورده می‌سازد و از نیازهای معنوی خبری نیست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج از علی آباد ، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نصیری‌فرد در همایش ترویج فرهنگ جهاد و ایثار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول اظهار داشت: فاصله تمدن غرب از مفاهیم ارزشی موجب شده است، غرب طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در پیچ تمدن قرار بگیرد.

اسلام تنها دینی است که برای انسان برنامه دارد

دبیر کنگره شهدای علمی کشور همچنین اذعان داشت: اسلام تنها دینی است که برای انسان برنامه دارد، اما مبنای تمدن غرب براساس دو موضوع علم و عقل است که نمی‌توان به ماوراء عالم طبیعت که شاه‌بیت تمدن بشر است، دست یافت.

در ساختار تمدن نوین مدل حکومتی باید براساس تفکر اسلامی باشد

نصیری‌فرد خاطرنشان کرد: در تمدن‌سازی اسلامی دو بحث ساختار و محتوی باید مورد توجه قرار گیرد که در ساختار و بحث تمدن نوین مدل جدید حکومتی که ارائه می‌شود، باید براساس تفکر اسلامی باشد و به لحاظ محتوا نیز باید محتوا به سمت خردگرایی باشد؛ یعنی ما باید به سمتی پیش برویم که مدل حکومتی جدید با توجه به مفاهیم و ارزش‌های دینی بنا شود.

با کنار رفتن فرهنگ جهاد و ایثار فاصله طبقاتی به وجود می‌آید

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ اسلام و قرآن، آن را باعث برطرف کردن مشکلات در جامعه دانست و گفت: دین مبین اسلام و کتاب مقدس قرآن مملو از مفاهیم ارزشی همچون جهاد، تعاون، ایثار و شهادت است که در بین مسلمانان مرسوم بوده و هست.

نصیری فرد متذکر شد: وقتی فرهنگ جهاد و ایثار کنار برود، همانند کشورهای اروپایی فاصله طبقاتی به وجود می‌آید.

۳۰ هزار هیئت علمی دانشگاه‌های کشور بسیجی هستند

وی اظهار داشت: بسیج اساتید کشور یکی از تشکل‌های فراگیر عمومی در دانشگاه‌ها است که در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی مشغول به ترویج فرهنگ جهاد علمی هستند و از ۷۶ هزار نفر اعضا هیئت علمی دانشگاه‌های کل کشور ۳۰ هزار نفر عضو بسیج اساتید در کشور هستند.

نصیری فرد خاطرنشان کرد: شهدای علمی ما نیز همچون شهید شهریاری، شهید علی محمدی و شهید رضایی‌نژاد همه عضو بسیج اساتید بوده‌اند و شهید شهریاری نیز مسئول بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی بود.

به سمت جهاد علمی حرکت کنیم

معاون آموزش و تبلیغ بسیج اساتید کشور افزود: امروز باید به جهاد علمی پرداخته و به آن سمت حرکت کنیم و در اندیشه خود داشته باشیم که در تمدنی رشد، شکوفایی و پیشرفت وجود دارد که در راستای مدیریت بشر بوده و در راستای دوستی بشر حرکت کند.

فرهنگ جهاد و ایثار که باعث ترقی بشر است باید به گفتمانی جهانی تبدیل شود

وی با بیان اینکه گسترش و اشاعه فرهنگ ایثار و جهاد که نشأت گرفته از تعالیم الهی و اسلامی است باعث رشد و هدایت بشر می‎شود، تصریح کرد: لازم است علاوه بر اشاعه این فرهنگ در بین نخبگان و اندیشمندان به یک گفتمان جهانی تبدیل شود و با ایمان و اتکا به خدا و اطمینان قلبی توأم شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.