این مطلب ۵۷ بار خوانده شده

بيانيه ۱۷۵۰۰ نفر از اساتيد و نخبگان در حمايت از اقدامات قانوني شوراي نگهبان

۱۷۵۰۰ نفر از اساتيد و نخبگان در حمايت از اقدامات قانوني شوراي نگهبان بيانيه اي صادر كردند.
نسخه مناسب چاپ

۱۷۵۰۰ نفر از اساتيد و نخبگان دانشگاهي در حمايت از اقدامات قانوني شوراي نگهبان بيانيه اي صادر كردند كه متن آن در ذيل مي آيد:

پيروزي انقلاب اسلامي نخستين گسست در حلقه نظام سلطه بود، علاوه بر چالش نظري در مباني ليبراليسم، آموزه هاي كمونيسم كه هر دو از آبشخور تمدن مادي غرب سيراب مي شوند را نيز به چالش كشاند و بي ترديد از مهمترين علل شكست آن به شمار مي رود نظام سلطه كه به درستي انقلاب اسلامي و بيداري بر آمده از آن در جهان را مهمترين چالش در چپاول منابع مادي و معنوي منطقه و جهان مي دانست بر آن شد تا با عملياتي كردن نظم نوين جهاني در دهه آخر قرن بيستم و طرح خاورميانه بزرگ در دهه اول قرن بيست و يكم با سلطه بر منابع مادي و معنوي مركز جهان اسلام يعني خليج فارس علاوه بر كنترل ديگر رقباي نوظهور اقتصادي و حفظ امنيت رژيم صهيونيستي، مركز بيداري اسلامي را كنترل نمايد اما مديريت هوشمندانه نظام جمهوري اسلامي و رهبري مقتدر آن بزرگترين شكست سياست خارجي تاريخ آمريكا را در جريان اشغال عراق كه آغاز عملياتي كردن طرح خاورميانه بزرگ بود بر اين خصم كينه توز وارد نمود.

از ابتداي روي كار آمدن اوباما و تبليغ استراتژي تغيير، بعضي از خودي ها كه يا هنوز چارچوب تحليلي آنها از معادلات قدرت در دوران جنگ سرد نشات مي گيرد و يا به نوعي به تمدن غرب و مدرنيسم علقهاي داشته و شايد هم مرعوب چهره سخت افزاري اين تمدن شده اند تلاش كردند كه مسئولين جمهوري اسلامي را براي پاسخ مثبت به استراتژي تغيير براي مذاكره و بخوانيد سازش با آمريكا ترغيب نمايند. اما مردم فهيم ايران در مقاطع گوناگون و تحت رهبري هوشمند و مقتدر خود در پاسخ منفي به غربگرايي در داخل، اين بار نيز نقشه آمريكا را نقش بر آب كرد.

شكست آمريكا در ترفند جديد و پيگيري خط مقاومت از سوي نظام اسلامي از مهمترين دلايل بيداري اسلامي در منطقه اسلامي- عربي گرديد كه باعث شد دولت هاي وابسته به آمريكا در منطقه يكي بعد از ديگري را به كام خود بكشاند. آمريكا و دوستانش در منطقه براي خاموش كردن اين شعله فروزان بحران سوريه را با اعزام هزاران تروريست و تجهيزات گوناگون بوجود آوردند اما مقاومت اسلامي توانست اوضاع را كنترل نمايد و اين اميد است كه به زودي شعله هاي بيداري اسلامي شعله ورتر از گذشته كاخ قارون هاي مشهوتران منطقه را نابود كرده و آمريكاي جنايتكار را از چنگ اندازي به منابع مادي و معنوي مسلمانان براي هميشه محروم نماند.

لذا دشمن در پي آن شد كه با ايجاد فضا و جنگ رواني و رسانه اي در داخل و خارج كشور، آخرين تير تركش خود را در انتخابات پيش روي مبني بر لزوم روي كارآمدن رئيس جمهوري سازش طلب و ميانه رو در ايران اسلامي رها نمايد تا مركز اين بيداري اسلامي در منطقه و جهان را به خمودي و سرانجام خموشي كشاند.

به هر حال بايستي از شوراي محترم نگهبان كه به حق حافظ هويت اسلامي نظام است تشكر كرد كه جنگ هاي رواني و رسانه اي نام ها و سابقه ها باعث نشد كه در بررسي احراز صلاحيت ها، ناتواني جسمي بعضي كسان و تلاش دشمن براي فتنه اي جديد را در نظر نگيرد تا دشمن حداقل براي چند روزي و ايجاد فتنه اي جديد نيز خوشحال نگردد.

ما اساتيد از نخبگان ملت بزرگ ايران در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور ضمن تشكر از شوراي نگهبان، پشتيباني همه جانبه خود را از اين تصميم قانوني اعلام مي كنيم./فارس

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.