این مطلب ۵۳ بار خوانده شده

در صورت سازش قيمت نفت كمتر از ۵۰ دلار شده و يارانه ها قطع مي شود

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: در صورت سازش، قيمت نفت به كمتر از ۵۰ دلار كاهش يافته و اولين اثرش قطع يارانه ها و عدم توان دولت براي پرداختن حقوق كاركنان است.
نسخه مناسب چاپ

سرتيپ بسيجي محمد رضا نقدي -رييس سازمان بسيج مستضعفين- در دانشگاه اميركبير و در جمع ۵۰۰ نفر از اساتيد نخبه زن با اشاره به وضعيت اسفبار اقتصادي در امريكا گفت: رشد اقتصادي امريكا با دست كاري خودشان و به دروغ چند دهم درصد مثبت مي باشد حال آنكه اقتصاد آنها با دزدي نفت از چاه هاي كويت در گردش است.

سردار نقدي به ۷ ميليون كارتن خواب و ۴۰ درصد جمعيت زير فقر در امريكا اشاره نموده و بيان كرد: تمام صاحب نظران و اساتيد علم اقتصاد در فروپاشي اقتصادي امريكا شكي ندارند بلكه اختلاف بر زمان وقوع آنست.

ايشان صدها هزار كيلومتر سواحل دريايي و هزاران درياچه در كشور امريكا را يادآور شده و عنوان نمود: بايد امريكا يكي از بزرگترين صادركنندگان شيلات در جهان باشد حال آنكه ۸۰درصد شيلات خود را وارد مي كند.

وي تامين رفاه و آسايش دنيا براي بشريت را از سوي حكام استكبار دروغ دانسته و خاطر نشان كرد: سند سازماني كاخ سفيد نشان مي دهد كه علاوه بر اقتصاد، حتي روند علمي آن كشور نيز رو به افول است و آنها هيچگاه نتوانستند رفاه مردم خويش را تامين كنند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين در بخش ديگري از سخنانش به خطر سازش در كشورمان پرداخته و افزود: امروز برخي به خيال واهي خويش مي گويند بايد براي بهتر شدن وضع اقتصادي مردم تنش زدايي و مذاكره كرد حال آنكه بايد بدانند در صورت سازش وضع اقتصادي بدتر خواهد شد.

ايشان، اقتصاد مقاومتي را تنها راه بهبود وضعيت اقتصادي دانسته و اظهار داشت: كشورهايي نظير مصر كه روند سازش را در پيش گرفتند گاه با تورم هاي ۸۰۰ درصدي مواجه بوده و در تمامي ابعاد فرهنگي، اجتماعي بويژه اقتصادي با چالش هايي اساسي پيش روي آنهاست.

وي همچنين به استقبال مردم روسيه از پوتين اشاره نموده و ادامه داد: در كشورهاي شرقي پس از آنكه روساي جمهور مورد حمايت امريكا و غرب نتوانستند وضع معيشتي مردم را بهبود بخشند و تلخي همكاري با امريكا در كام مردم آن كشورها تلخ آمد ديگر به حاميان غرب راي نمي دهند.

جانشين كل سپاه در امر بسيج در همين زمينه وضعيت كشور مصر را كه با امريكا سازش كرد يادآور شده وخاطر نشان كرد: مصر در حالي كه بخاطر امضاي معاهده كمپ ديويد، ساليانه ۲و نيم ميليارد دلار كمك بلاعوض از امريكا دريافت مي كند بيش از ۲ ميليون نفر از مردمانش شب ها را در قبرستان مي خوابند و نه قدرت سياسي دارد، نه امنيت داخل، نه نفوذ فرهنگي.

ايشان خط سازش را همان اقدام شاه منحوس پهلوي دانست و افزود: قبل از انقلاب اسلامي، ده ها هزار خانه حلبي در اطراف پايتخت بود و ۸۰درصد زنان ايران در بي سوادي مطلق بودند حال آنكه امروز بيش از ۶۰ درصد دانشجويان كشور را زنان شكل داده و ميزان مشاركت زنان در انتخابات كشورمان در سراسر جهان بي نظير است.

وي با ارائه نموداري علمي حاوي قيمت نفت در ۲۵ سال گذشته بيان كرد: هر جا دم از سازش زده و در مقابل نظام سلطه كوتاه آمديم نفت ارزان شده همچون فتنه ۸۸ كه گفت بشكه اي ۱۰ دلار مي شود. حال آنكه هرگاه شعارها و اقداماتي حماسي صورت گرفته همچون مواضع اوليه دولت نهم، قيمت نفت از ۴۰ دلار به ۱۳۰ دلار رسيده است.

سردار نقدي با اشاره به بخش هاي مختلف اين نمودار تحليلي گفت: در صورت مذاكره قيمت نفت به كمتر از ۵۰ دلار كاهش يافته و با كاهش چشمگير درآمدها اولين اثر آن قطع يارانه ها و سپس عدم توان دولت در پرداخت حقوق كاركنان خواهد بود و قطع صادرات و توليد ملي و كاهش اشتغال نيز با واردات بي رويه غرب از ديگر نتايج شوم مذاكره و سازش خواهد بود.

ايشان ماهيت اشرافيگري حاميان خط سازش را يادآور شده و گفت: آنهايي كه دم از سازش مي زنند دلشان براي ملت نمي سوزد چرا كه حتي لباس هاي خود را از فرانسه خريده و به بهانه تحصيل در انگليس هر هفته با هواپيما به آنجا مي روند و آخر هفته باز مي گردند حال آنكه پول بليط هواپيماي شان مشكل اقتصادي چند خانواده را رفع مي كند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: ما با حماسه سازي از اين گردنه عبورخواهيم كرد نه با سازش و تسليم؛ و با خط سازش مبارزه خواهيم كرد.

ايشان حضور حداكثري در انتخابات را منجر به شكست دشمنان در تحريم ها دانسته و تصريح كرد: اگر پس از حضور عظيم ۸۵ درصدي انتخابات سال ۸۸ با آرامش عبور مي كرديم هيچگاه استكبار جرات تحريم نداشت و اين فتنه گران بودند كه به دشمنان جسارت تحريم را دادند.

وي براي انتخاب اصلح و معيارهاي رييس جمهور آتي، مطالعه عميق فرمايشات اخير مقام معظم ولايت را ضروري دانسته و اظهار داشت: در انتخاب رييس جمهور خوب نبايد صرفا به برنامه اقتصادي توجه كرد بلكه بايد رييس جمهور تمام ابعاد تمدن اسلامي را در عرصه اخلاق، فرهنگ، اجتماع، خانواده، رشد جمعيت و ... پياده نمايد و حل مساله اقتصاد يكي از اين ابعاد است.

سردار نقدي در پايان با يادآوري جايگاه و منزلت رييس جمهور در كشور تاكيد كرد: كوچكترين سخنان رييس جمهور در جامعه، آثار و پيامدهاي بزرگي را در پي دارد لذا بايد با دقت، كانديداي اصلح را انتخاب كرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.