این مطلب ۵۴ بار خوانده شده

بسیج اساتید نسبت به مسائل کلان جامعه حساس است/ تشکیل حلقه‎های صالحین بهترین راهکار برای بصیرت‎افزایی

مسئول بسیج اساتید گلستان گفت: بسیج اساتید نسبت به مسائل کلان جامعه حساس است و سعی می‎کند به عنوان افراد علمی در جامعه مباحث را پیگیری و رصد کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا ؛علی‎اصغر نصرالله‎نژاد قمی صبح امروز در نشست بصیرتی اساتید که با محوریت ناگفته‎های قطعنامه ۵۹۸ در سالن رشد دانشگاه جامع گلستان برگزار شد، اظهار کرد: شناخت ترفندهای دشمن از گذشته تا امروز جزو مسائلی است که جامعه علمی باید نسبت به آن شناخت داشته باشد.

وی افزود: دشمن در زمان جنگ تحمیلی از طریق جنگ سخت و اقتصادی به مقابله علیه نظام اسلامی پرداخت و اکنون با تلفیقی از جنگ اقتصادی و فرهنگی به میدان آمده است.

مسئول بسیج اساتید گلستان در خصوص قطعنامه ۵۹۸ تصریح کرد: امام به دلیل مصلحت جامعه این قطعنامه را پذیرفتند و از طرفی فرمودند که جام زهر را نوشیدم که نشان می‎دهد پذیرش قطعنامه در آن شرایط مثل صلح امام حسن(ع) به مصلحت کشور بود اما آیا باید این روش را ادامه دهیم و کاری کنیم که حتما به صلح امام حسن(ع) برسیم؟

نصرالله‎نژاد قمی ادامه داد: در دوره‎ای که امام قطعنامه را پذیرفتند مطمئنا کم‎کاری مسئولان بود لذا اگر آنچه وظیفه و تکلیف بود به خوبی انجام می‎گرفت امام مجبور به پذیرش جام زهر نمی‎شد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری در فتنه ۱۳۸۸ از همه به ویژه خواص خواستند «این عمار» یعنی اینکه خواص وظیفه خودشان را در زمان فتنه به خوبی انجام ندادند، اکنون نیز مباحثی دیده می‎شود که نشان می‎دهد برخی از خواص بصیرت لازم را ندارند و یا اگر بصیرت دارند هوای نفس و دنیاگرایی بر آنها غلبه کرده و سکوت را ترجیح می‎دهند.

در ۹ دی ملت به خوبی درخشیدند

بسیج اساتید گلستان با بیان اینکه ملت ایران در ۹ دی به خوبی درخشید، گفت: در ۹ دی اگر ملت پای قضیه نمی‎آمدند کشور با مشکل جدی مواجه می‎شد.

نصرالله‎نژاد قمی ادامه داد: انتظار می‎رفت کسانی که باسواد بودند، دارای پست و مقام بودند به «این عمار» مقام معظم رهبری پاسخ می‎دادند مطمئنا این افراد از قطار انقلاب خارج شدند، ملت منتظر آنها نمی‎ماند و حرکت این قطار با سرعت و قوت بیشتری در حرکت است.

وی بیان کرد: شور انقلابی، اطاعت از ولی زمان، ایثارگری و ازخودگذشتگی مولفه‎هایی است که باید به آن عمل کرد اما متاسفانه برخی نسبت به این مسائل حسابگری می‎کنند و به دنبال عقل‎گرایی ابزاری هستند در حالیکه عقل ابزاری نمی‎تواند به تنهایی ما را به مقصد برساند و باید ایمان واقعی وجود داشته باشد.

مسئول بسیج اساتید گلستان با اشاره به فرمایشات امام راحل در خصوص تبعیت از ولایت گفت: تا زمانی که پشتیبان ولایت فقیه باشید به مملکت شما آسیبی نمی‎رسد، اما متاسفانه به رهبر معظم انقلاب در برخی موارد جفا شد تا جایی که ایشان در خطبه معروف ۸۸ به امام زمان(عج) استغاثه کردند و در ملاءعام گریان شدند.

همواره باید قدردان وجود ولایت باشیم

نصرالله‎نژاد قمی با تاکید بر اینکه همواره باید قدردان وجود ولایت باشیم، افزود: اگر رهبری محور باشد جامعه با مشکل مواجه نمی‎شود، بر اساس قانون، رهبری وظیفه سیاستگذاری را بر عهده دارند و مابقی مجری قانون هستند لذا باید بر اساس سیاست‎های ابلاغی از وزیر، رئیس‎جمهور، نماینده مجلس حتی اساتید مطالبه‎گری شود مردم باید نسبت به مسائل از این افراد مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه باید فرمایشات رهبری را به درستی گوش فرا داده و از مسئولان مطالبه کنیم، یادآور شد: اساتید به عنوان معلم و راهنما افرادی را تربیت می‎کنند که محصول آن وزیر، وکیل، نماینده مجلس، استاندار و ... می‎شود بنابراین یک استاد فقط وظیفه تخصصی ندارد بلکه باید علاوه بر داشتن بصیرت، راهنمای دانشجویان نیز باشد.

مسئول بسیج اساتید گلستان تشکیل حلقه‎های صالحین را بهترین راهکار برای بصیرت‎افزایی ذکر کرد و گفت : جامعه دانشگاهی باید به صورت هفتگی نسبت به برگزاری نشست‎های تخصصی مبادرت کند و بر اساس قرآن و آموزه‎های دینی نسبت به بصیرت‎افزایی عمل شود./ فارس

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.