این مطلب ۵۸ بار خوانده شده
مسئول بسیج اساتید کشور:

چرا باید به فکر رابطه با عربستان باشیم؟!/ طرح‌های عربستان را دشمن خونی ما می‌بندد

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه طرح‌های عربستان را آمریکا می‌بندد و این کشور تعارض هویتی با ما دارد، گفت: چرا ما باید به فکر رابطه با عربستان باشیم؟!
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا ؛ سهراب صلاحی مسئول بسیج اساتید کشور عصر امروز در نشست بصیرتی اساتید بسیجی دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی استان گلستان که در سالن شهید مطهری دانشگاه گلستان برگزار شده بود، گفت: هدف طراحی شده برای جمهوری اسلامی تبدیل شدن به یک قدرت بین المللی است که در کلام شیوای مقتدای جهان اسلام بارها آن را شنیده‌ایم.

وی استقرار جمهوری اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی را لازم و ملزوم یکدیگر خواند و تصریح کرد: هیچ تمدنی بدون یک قدرت محوری و هیچ قدرت بی المللی بدون استقرار یک تمدن بزرگ امکان ادامه حیات نخواهد داشت.

صلاحی با بیان این مقدمات، تبدیل شدن به قدرت بین المللی را حاصل توان بالا در چهار حوزه خواند و عنوان داشت: نخستین لازمه تبدیل شدن به قدرت برتر، امنیت و توان بازدارندگی یک کشور است؛ یعنی سیستم دفاعی کشور به قدری توانمند باشد که بتواند علاوه بر رفع تهدیدات؛ به معارضین و دشمنان جرأت و جسارت حمله و تجاوز را ندهد که به فضل الهی جمهوری اسلامی در این مورد در حد عالی قرار دارد.

پیشنهاد یک تور نظامی به ظریف!

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در تشریح قدرت بالای بازدارندگی نظام اسلامی به برخی اظهارات یکی از سیاسیون مبنی بر اینکه «آمریکا با یک بمب می‌تواند سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد!» اشاره کرد و عنوان داشت: این سخنان ناشی از بی سوادی یک مسئول سیاسی است که پیشنهاد می‌کنیم یک تور نظامی برای افراد ناآگاه که از قضا بر مسند مسئولیتی سیاسی تکیه زدند بگذارند تا بدانند عقبه دفاعی این کشور چیست و چگونه است.

وی با بیان مصادیقی به شکست داعش در عراق اشاره کرد و آن را تنها گوشه ای از اقتدار نظام دانست و گفت: حمله داعش به عراق حاصل یک توطئه عظیم آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی بود که توانسته بود ۶۰درصد خاک عراق را به اشغال خود درآورد ولی ایران اسلامی نه تنها داعش را فراری داد بلکه سپاهی عظیم از بسیجیان عراقی در این کشور راه انداخت.

صلاحی اضافه کرد: در جریان حمله آمریکا به سوریه که تصمیم جدی برای اشغال داشتند از ترس عکس العمل جمهوری اسلامی عقب نشینی کردند این را نه بنده بلکه مقامات آمریکایی اعتراف کردند ضمن اینکه تجربه عراق و افغانستان نیز این را به آمریکا ثابت کرده بود که جمهوری اسلامی برترین قدرت منطقه است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه توان موشکی ایران برای آمریکا و اسرائیل واویلایی درست کرده است، گفت: ظریف از خود بپرسد اگر آمریکا بتواند با یک بمب توان دفاعی ما را از بین ببرد با که رودروایستی دارد که این کار را نمی‌کند؟!

وی دومین لازمه تبدیل شدن به قدرت بین المللی را حمایت مردمی از نظام خواند و در این باره اذعان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در بین نظام‌های سیاسی دنیا زبانزد است.

صلاحی مورد سوم را قرار داشتن ایران به عنوان مرکز جهان اسلام در خاورمیانه که قلب آن خلیج فارس است دانست و درباره اهمیت خاورمیانه و نقش ایران در آن نیز اظهار کرد: آمریکا در هر جای منطقه از لبنان و سوریه و یمن و بحرین گرفته تا عراق و افغانستان که سرمایه گذاری کرد شکست خورد چرا که قدرت برتری وجود داشت به نام جمهوری اسلامی که آمریکا توانایی رویارویی با آن را نداشت.

چرا باید به فکر رابطه با عربستان باشیم؟!/ طرحهای عربستان را دشمن خونی ما میبندد

وی همچنین با بیان اینکه عربستان در هر جایی که به آمریکا کمک کرد افاقه نکرد و قدرت آن در مقابل ایران ناچیز است، متذکر شد: چرا ما باید به فکر ایجاد رابطه با عربستان باشیم چه معنایی دارد با عربستانی که طرح‌هایش را با دشمن خونی ما یعنی آمریکا می‌بندد رابطه داشته باشیم ما نه تنها اشتراک منافع با عربستان نداریم بلکه تعارض هویت نیز داریم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه ایران در برخورداری از سه تا از ملزومات تبدیل شدن به یک قدرت بین المللی در سطح بالایی قرار دارد، گفت: در چهارمین عامل که مربوط به پیشرفت اقتصادی است مشکل داریم سیر پیشرفت علمی خوب است اما در اقتصاد گرفتاریم.

قسمتی از توان دولت در فکر تسخیر مجلس و قسمتی گرفتار رأی دوره بعدی است

صلاحی با بیان اینکه فاصله معناداری بین مدیریت منطقه و مدیریت داخلی کشور وجود دارد، ابراز داشت: در مدیریت‌های داخلی قسمتی از توان دولت در فکر تسخیر فردای مجلس و قسمتی نیز گرفتار رای دوره بعدی است؛ این‌ها باید حل شود؛ اگر توانستیم فرق خدمت و قدرت را به خوبی تبیین کنیم، فرق تلاش برای رسیدن به حقیقت و قدرت را نهادینه کنیم و گفتمان سازی کنیم می‌توانیم به زودی به قدرت برتر بین المللی تبدیل شویم./دانشجو

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.