این مطلب ۴۶ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور:

صهیونیست‎ها و افراطیون مسیحی برای فشار بر جهان اسلام متحد شدند / دست رسانه‎ای غرب باید محدود شود

مسعود بصیری گفت: رسانه شأن پیامبری دارد و اگر جایگاه این شأن را بدانیم بسیاری از مشکلات حل می‎شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا ؛ مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور عصر امروز در جلسه دیدار اعضای شورای بسیج رسانه استان گلستان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اظهار کرد: امروز در این جمع به این نتیجه رسیدم که اهالی رسانه استان گلستان فارغ از تمام جناح‎ها و قومیت‎های مختلف دغدغه نظام و انقلاب و عظمت اسلام و استان خودشان را دارند.

وی ادامه داد: این قابل احترام و قابل توجه است و ما باید از این ظرفیت استفاده کنیم و این در حالی است که در کلان‎شهرها این جناح‎بندی‎ها انسان‎ها را در خود غرق می‎کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر اهمیت هم‎افزایی و همدلی در دنیای رسانه خاطرنشان کرد: ما باید به این سئوال پاسخ بدهیم که رسانه چیست و برای چه شکل گرفته و می‎خواهیم درباره چه سخن بگوییم و اصلا چرا حرف بزنیم.

بصیری تاکید کرد: باید به این سئوال پاسخ دهیم که اگر رسانه‎ها نباشند چه اتفاقی می‎افتد و باید ببینیم اگر امروز که گرگان به عنوان پایتخت وبلاگ‎نویسی نامیده می‎شود تمامی پایگاه‎های اطلاع‎رسانی و وبلاگ‎های آن تعطیل شوند چه اتفاقی می‎افتد؟ اگر اتفاق بدی نمی‎افتد بنابراین باید رسانه‎ها را تعطیل کنیم و به حرفه دیگری بپردازیم.

وی اضافه کرد: به طور قطع این‌گونه نیست و رسانه به معنی این است که حرف خوب از زبان یک فرد خوب منعکس شود؛ اسلام حقیقتی است که باید این حقیقت به خوبی بیان شود و ماها حرف خوب برای سخن گفتن کم نداریم اما شیوه سخن گفتن را بلد نیستیم و باید این را تقویت کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: باید ببینیم دغدغه اصلی مردم شهرمان چیست و به هر بهانه‎ای که می‎تواند بسیج رسانه، خانه مطبوعات و حتی اداره‌کل ارشاد باشد، رسانه‎های استان دور هم جمع شوند و به این موضوعات توجه کنند.

بصیری بیان کرد: حوزه اثرگذاری، جریان‎سازی و مخاطب را باید در حوزه رسانه تعریف کنیم و زمانی که این تعریف شکل گیرد، ما به عنوان پیام‌بری هستیم که پیامبر حقیقت جمهوری اسلامی ایران و پیامبر واقعیت جمهوری اسلامی ایران و اسلام عزیز شناخته می‎شویم.

وی افزود: ما اگر این شان را برای خودمان قائل شویم که قرار است دغدغه مردم را رفع کنیم و باری از روی دوش آنها برداریم و حقیقتی را که در کشور وجود دارد و در نهاد اسلام نهفته است را به دیگران منتقل کنیم خیلی از خطوط و مرزبندی‎های جناحی و سیاسی و قبیله‎ای و منفعت‌طلبی‎ها کنار می‎رود.

دشمن جسور شده و توان رسانه‎ای ما پایین است

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور اظهار کرد: امروز افزایش تیراژ برای بسیاری از روزنامه‎ها به ضررشان است و باید ببینیم اقتصاد مطبوعات و نشریات به خطر افتاده و باید ببینیم چرا سایت‎ها نمی‎توانند خودشان را اداره کنند و تعداد مخاطبان‌شان پایین است.

بصیری گفت: باید به این سئوال‎ها پاسخ دهیم و چنین جمع‎هایی می‎تواند دردهای این‌چنین را درمان کند و درمان این دردها برای این است که کشور و نظام اسلامی را تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: چرا امروز در دنیا صدای‌مان خوب شنیده نمی‎شود؟ چرا نشریات ما در دنیا تیراژ ۱۲ میلیونی ندارند؟ چرا در دنیا کسی که به پیامبر اسلام توهین می‎کند هفت میلیون نشریه تیراژ دارد و ۳ میلیارد نفر آن کاریکاتور را می‎بینند؟ چرا به خودش اجازه می‎دهد که به ما توهین کند و ما هیچ کاری نمی‎توانیم انجام دهیم.

بصیری ادامه داد: پاسخ شخص من این است که فکر می‎کنم او جسور شده اما توان ما هم پایین آمده که به خودش اجازه می‎دهد این‌قدر توهین کند.

دست رسانه‎ای غرب باید محدود شود

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور خاطرنشان کرد: من نمی‎گویم یقه دنیا را بگیریم و با دنیا از در تعامل بیرون نیاییم اما آیا رسانه‎های ما آن‌قدر قدرت داشتند که پاسخ این توهین را بدهند؟ متاسفانه نداشتیم و به فرموده مقام معظم رهبری دست برتر در حوزه رسانه با غرب است.

بصیری افزود: باید این دست محدود شود و باید از این لاک دفاعی خارج شویم و یک تیم فورواردی در این بازی رسانه‎ای بزرگ در دنیا ایجاد کنیم که بتواند به جلو حرکت کند و گل بزند و این به‌جز با همدلی و هم‎افزایی و رفع مشکلات امکان‌پذیر نیست.

وی تاکید کرد: ما باید شان پیامبری را برای خودمان قائل باشیم و به عنوان انتقال‎دهنده پیام عمل کنیم؛ اگر این شان را برای خودمان قائل باشیم نگاه‌مان به رسانه و تریبون چه خواهد بود؟ آیا رسانه کم از منبری دارد که حرف از اسلام گفته می‎شود؟ آیا آن تقدس را ندارد زمانی که شما حرف درست را می‎زنید؟

بصیری متذکر شد: بسیج یک کلمه عام است که همه می‎توانند به آن وارد شوند و چتر جمهوری اسلامی ایران هم باز است و تنها کسی غیر خودی است که مقابل نظام ایستاده باشد و اکثر کشور ما خودی هستند و رهبر معظم انقلاب نیز بر این نکته تاکید دارند.

وی گفت: باید از این خطوط و از این فکرها بیرون بیاییم و البته باید این را هم در نظر بگیریم که آن کسی هم که خودش را غیرخودی می‎داند خودش هم تلاش کند که به جمع خودی‎ها اضافه شود.

همه را بسیجی می‎دانیم

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور اظهار کرد: صهیونیست‎ها و افراطیون مسیحی در دنیا برای فشار بر جهان اسلام با هم متحدند؛ چگونه است که دو مذهب در دو گوشه دنیا با تفکرات متفاوت با هم متحدند آن وقت ما با یک پیامبر، یک کتاب، یک قبله و ۱۲ امامی که با هم مشترک هستیم برخی اوقات به اختلاف بر می‎خوریم؟

بصیری اضافه کرد: لذا این تفسیرهایی که به وجود می‎آید را باید کنار بگذاریم و در کنار هم به جلو پیش برویم.

وی در پایان ابراز کرد: ما همه را بسیجی می‎دانیم و حتی من خودم را مسئول می‎دانم اما خودم را از بسیج دورتر می‎بینم و آنهایی که در دل مردم خدمت می‎کنند و با مردم هستند بسیجی‎ترند./فارس

انتهای پیام/

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.