این مطلب ۷۵ بار خوانده شده

روحیه بسیجی موفقیت مهندسان را دوچندان می‎کند

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه آمار بیکاری جامعه مهندسی برایم قابل قبول نیست گفت: داشتن روحیه بسیجی در یک مهندس موفقیتش را دوجندان می‎کند.
نسخه مناسب چاپ

حسن صادقلو بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز مهندس که به همت بسیج مهندسان استان گلستان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد اظهار داشت: روز مهندس و گرامیداشت این روز بسیار مهم است و ما باید درک کنیم که خواجه نصیرالدین طوسی که این روز برای بزرگداشت این دانشمند بزرگ تعیین شده از چه شخصیت والایی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه تاریخ شناسنامه‎ای، برای بزرگداشت روز مهندس به هیچ عنوان اصل مسئله نیست افزود: این روز یک بهانه‎ای برای گرامیداشت بزرگان تاریخ است؛ اما یک دانشمند و یک انسان فرهیخته باید به دنبال این باشد که درک کند شخصی که چنین روزی به نامش در تاریخ ثبت شده چگونه عمرش را مدیریت کرده تا توانسته به این جاودانگی برسد.

وی تصریح کرد: هیچ ثروتی به اندازه عمر انسان ارزشمند نیست اما مهمتر از عمر انسان موجودیت هر انسان است که چگونه می‎گذرد و انسان از عمر خود به چه صورتی استفاده می‎کند.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه دوران خواجه نصیرالدین دوران تاریکی در دل تاریخ است، اظهار داشت: خواجه نصیرالدین طوسی در یک دورانی به کسب علم و اندیشه و علم مهندسی پرداخت که جامعه در یک بن‎بست فکری و سیاسی قرار داشت و این دانشمند در شرایطی علم مهندسی را شکوفا کرد که مردم پایبند به هیچ اصول علمی‎ نبوده‎اند.

صادقلو متذکر شد: در جامعه امروز جامعه مهندسی و پزشکی ما نسبت به آنچه میراث آنها است شناخت ندارند و امروز تازه کشف می‎شود که در جرجان زمین ۳۰۰ دانشمند برجسته وجود داشت اما امروز اطلاعات دقیقی از این دانشمندان در اختیار ما قرار ندارد.

بیش از ۷ هزار مهندس بیکار در رشته های عمران، مکانیک، معماری و برق

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بسیج را در یک گستره موضوعی سازماندهی کردند و این به مفهوم تخصیص و بنیان‎گذاری یک هسته اولیه است که در فعالیت انقلابی، این امر اساس یک تحول عظیم است.

صادقلو با اشاره به اینکه روح بسیج یک شروع در یک چهارچوب و ضوابط برای بنیانگذاری یک موضوع است افزود: هر جمعی که با روحیه بسیجی تشکیل شود را می‎توان یک مجموعه بسیجی نامید و امروز بسیاری از نوآوری‎ها و موفقیت‎ها که در کشور به وقوع پیوسته بر اساس داشتن همین روحیه بوده است.

وی گفت: مهندسان و متخصصان در رشته‎های گوناگون اگر می‎خواهند به موفقیت‎های چشمگیری در جامعه و جهان دست پیدا کنند با داشتن روحیه بسیجی و انقلابی به طور قطع موفقیت آنها دوچندان خواهد شد.

صادقلو با تاکید بر اینکه در استان بیش از ۷ هزار نفر در رشته‎های میکانیک، عمران، معماری و برق بیکار هستند گفت: این آمار بیکاری در جامعه مهندسی برای من قابل قبول نیست زیرا یک مهندس نباید بیکار باشد و شاید دلیل بیکاری جامعه مهندسان در استان گلستان این است که یک مهندس نمی‎تواند درک کند که چگونه می‎تواند دانسته و توان علمی خود را در عمل پیاده کند.

صادقلو بیان کرد: در اینجا نقش نظام‎های مهندسی پررنگ می‎شود و در اینجا این سازمان‎ها باید بتوانند توانایی‎های مهندسان را به یک کارایی مثبت در جامعه تبدیل کنند.

وی افزود: مشکل اصلی استان ما قبل از آنکه سخت‎افزاری باشد مشکل نرم‎افزاری است، زیرا یک مدیریت استراتژیک در استان وجود ندارد و تا زمانی که مدیران ما راه مشخصی را برای خودشان مشخص نکنند نمی‎توانند به نتیجه دلخواه خود برسند.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: یک مدیرت استاتژیک در ۴ اصل استوار است، مشخص کردن افق روشن، تعیین جایگاه فعلی و برنامه‎ریزی برای رسیدن به نقطه بعدی، آسیب‎شناسی موقعیت فعلی و تعیین روش برای رسیدن به اهداف بلند مدت که اگر یک مدیر یا یک مجموعه این مسائل را رعایت نکند می‎توان گفت مدیریت استراتژیک ندارد و نمی‎تواند مدیریت موفقی را هم در پیش داشته باشد./ خبرگزاری بسیج

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.