این مطلب ۸۵ بار خوانده شده
نامه سازمان بسيج عشايري به دبير كل سازمان ملل متحد

آيا اين سازمان بين المللي، توانسته است بدون جانب داري، به مسئوليت خود عمل كند؟

سازمان بسيج عشاير كشور در مورد فجايعه اسف بار غزه و بي اعتنايي سازمان ملل نامه ي اعتراز آميزي به اين سازمان ارسال كرده است
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا به نقل از بسيج عشايري، متن اين نامه به شرح زير مي باشد:

بسمه تعالي

نامه سازمان بسيج عشايري به دبير كل سازمان ملل متحد

مقام معظم رهبري (مدظله):امروز قضيه اول جهان اسلام قضيه غزه است؛ شايد بشود گفت قضيه اول دنياي انسانيت، قضيه غزه است. سگ هاري و گرگ درنده‌اي به انسانهاي مظلوم حمله كرده است.

بسيجيان عشاير سراسر كشور در اقدامي نمادين و در حمايت از شهداي مظلوم كودك و نوجوان غزه و همچنين ابزار انزجار از ددمنشي و جنايات رژيم صهيونيستي برضد مردم بي دفاع غزه، خطاب به دبيركل سازمان ملل نامه نوشتند.

جناب آقاي بان‌كي‌مون

دبيركل محترم سازمان ملل متحد

سلام عليكم

موقعيت جناب‌عالي در راس بالاترين سازمان بين المللي ايجاب مي‌كند كه حقوق همه ملت‌ها را حفظ كرده و تجاوزها را محكوم نماييد.

و لذا در ابتداي مايليم بار ديگر به جنابعالي و همكارانتان ، وظايفتان كه در منشور سازمان ملل آمده است را ياد آوري كنيم.

منشور سازمان ملل متحد، اهداف سازمان را اين گونه بيان مي دارد:
۱-حفظ صلح و امنيت بين المللي، انجام اقدامات دسته جمعي مؤثر براي جلوگيري و برطرف كردن تهديدات بر ضد صلح به صورت مسالمت آميز و بر اساس اصول عدالت و حقوق بين الملل

۲. توسعه روابط دوستانه ميان ملت ها بر مبناي احترام به اصل تساوي حقوق و خودمختاري ملل و انجام ديگر اقدامات مقتضي براي تحكيم صلح جهاني.

۳- ايجاد شرايط همكاري بين المللي در حل مسائل بين المللي در زمينه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي يا بشردوستي، در بر انگيختن همگان به رعايت حقوق بشر و آزادي هاي اساسي.

هدف سازمان ملل متحد در اين منشور، حفظ صلح و امنيت بين المللي تعريف شده است. پس مي توان چنين استنباط كرد كه منشور به طور كلي به حفظ صلح و به عبارتي، پيش گيري از تجاوز و رفع آن نيز توجه داشته است. البته پرسش هاي مهم اينجاست :

۱- آيا اين سازمان بين المللي، توانسته است بدون جانب داري، به مسئوليت خود عمل كند؟

۲-آيا تا به حال از خود پرسيده ايد صندوق كودكان ملل متحد (يونيسف) براي چه كاري ايجاد شده است؟

۳-آيا به نظر شما غير از گريه كردن كارمند سازمان ملل در برابر دوربين ها براي كودكان غزه ،كار مفيد ديگري انجام داده ايد؟
۴-آيا سازمان خوار و بار كشاورزي (فائو) كه وظيفه اصلي آن ارتقاي سطح تغذيه و معيارهاي زيست، بازاريابي و توزيع انواع فراورده هاي غذايي و كشاورزي حاصل از كشتزارها، جنگل ها و منابع شيلاتي، بهبود شرايط زندگي جمعيت هاي روستايي، از ميان برداشتن گرسنگي و تشويق كشاورزي پايدار و توسعه روستايي، به عنوان راهبردي بلندمدت براي حفظ و مديريت منابع طبيعي است را جامه عمل پوشانده است يا خير ؟

۵-از قواعد عرفي پذيرش در جنگ ها، اصل حمايت از افراد غيرنظامي در برابر خطرهاي ناشي از درگيري هاي مسلحانه است. با توجه به كشتارهاي گسترده رژيم صهيونيستي و زير پا گذاشتن كامل حقوق انساني مردم فلسطين، آيا حمله هاي رژيم غاصب صهيونيستي، نقض فاحش حقوق بشر و تهديدي براي صلح منطقه و جهان نيست؟

۶-آقاي بان كي مون! آستانه تحمل سازمان ملل متحد در برابر كشتار سنگدلانه غزه تا چه حد است؟

آقاي دبيركل!

بان كي مون عزيز بذار راحت با زبان ساده عشايري باهات حرف بزنيم!
از آه و ناله كودكان مظلوم و بي‌دفاع غزه و ديگر گرفتار آمدگان در چنگال دژخيمان مورد حمايت غير مستقيم سازمان ملل بترس.
واقعا شب ها چطور راحت ميخوابيد اصلا خوابت ميبره! آيا تكيه بر ميز صدارت به بهانه نوكري اربابان كثيف و نجس و ايستادن در كنار رژيم‌هاي جنايت‌كاري چون آمريكا، رژيم غاصب صهيونيستي، و ساير همدستان آنان و رضايت دادن به نسل‌كشي بي‌رحمانه آن هم به اين شكل رسوا مي‌ارزد ،اف بر هر چي ميز و صدارتبه اين شكل(!)

گر چه اين حقيقت پنهان نيست كه سال‌هاست سازمان شما و سازمان‌هاي مشابه در كُما و بي‌عملي به سر مي‌برند. شما و ده‌ها سازمان ديگر كه به طور روزمره حقوق حيوانات و بلكه كثيف‌ترين و شنيع‌ترين اعمال گروه‌هاي به ظاهر انسان همچون قاچاقچيان مواد مخدر، تروريست‌هاي آدم‌كش و هم‌جنس‌بازان را با شعار حقوق‌بشر و نظير اين سخنان فريبنده به رخ مي‌كشيد، چرا فرياد كودكان و زنان و پيران بي‌دفاع و در خون‌غلطان و به زير آوار رفته در آتش سوخته غزه را نمي‌شنويد؟!

واقعا پس شما چه غلطي در سازمان ملل متحد ميكنيد؟!

رسالت سازمان ها و نهاد هاي بين المللي مرتبط با جوامع بشري، همچون سازمان ملل متحد، شوراي امنيت سازمان ملل، سازمان كنفرانس اسلامي، جنبش غير متعهد ها، نهاد هاي حقوق بشري و ...، امري فرا مرزي و در راستاي احياي ارزش هاي انساني و حقوق بشري بدون در نظر گرفتن سلايق و منافع كشور و يا مجموعه اي خاص است، لذا از اين مراكز مهم در سراسر دنيا انتظار مي رود تا با عمل به تعهدات بين المللي و سازماني خويش در جهت دفاع از حقوق انسان ها، نسبت به اتخاذ تصميمات و اقدامات فوري موّثر اهتمام جدي بورزند،آيا شما اينگونه عمل كرده ايد؟

سازمان بسيج عشايريبه نمايندگي از خيل عظيم عشاير با غيرت بسيجي سراسر كشور از شما مي‌خواهد كوتاهي‌هاي خود را در جلوگيري از ظلم‌ها و جنايات كم‌سابقه و روزافزون كه علاوه بر ساير اقشار در حق كودكان معصوم و بي‌گناه و بي‌دفاع غزه به طور مستمر اتفاق مي‌افتد را با اقدامات پيشگيرانه و جدي در برابر ارتش خون‌خوار و نجس رژيم صهيونيستي جبران كنيد و الّا بدانيد كه علاوه بر مشاركت در اين جنايات، در دادگاه وجدان‌ها و تاريخ و در روز حساب كه لابد با مسلك و آئين خود به آن كمي به آن اعتقاد داريد، سخت پاسخگو خواهيد بود و عشاير را مجبور

مي كنيد كه وظيفه انجام نشده شما را انجام دهند و سرنوشت رژيم صهيونيستيرا رقم بزنند.

به اميد روزي كه سازمان حقوق بشري اسلامي شكل بگيرد و رژيم غاصب صهيونيستي به عنوان جنايتكار جنگي و ساير كساني كه در اين جنايت همكاري و يا كم كاري كرده اند محاكمه شوند.انشا ا...

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.