این مطلب ۲۸ بار خوانده شده

اعزام ۵۰۰ دانش‌آموز گرگانی به راهيان نور

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان گفت: صبح امروز، ۵۰۰ دانش‌آموز پسر گرگانی به مناطق جنگی اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه نينوا ، جواد فراهی در حاشیه مراسم اعزام دانش‌آموزان گلستانی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق جنگی در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: این اردو مرحله پنجم اعزام به مناطق جنگی بوده که طبق برنامه‌ریزی ۸ هزار دانش‌آموز پسر به این مناطق اعزام می‌شوند. 

وی افزود: دانش‌آموزان پسر دوم دبیرستان طی ۱۶ مرحله در ماه‌های بهمن و اسفند ۱۳۹۱ به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان دختر دوم دبیرستان نیز به صورت جداگانه پیش از این در ماه‌های آبان و آذر ۱۳۹۱ به مناطق جنگی اعزام شدند. 

فراهی گفت: ۸ هزار دانش‌آموز دختر دوم دبیرستان طی ۱۶ مرحله و در قالب اردوی راهیان نور از مناطق جنگی بازدید کردند.

به گفته وی، در مجموع ۱۶ هزار دانش‌آموز دختر و پسر دوم دبیرستان امسال طی ۳۲ مرحله به مناطق جنگی اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان دلیل انتخاب پایه دوم مقطع دبیرستان برای اعزام به مناطق جنگی را گذراندن دوره عملی درس آمادگی دفاعی عنوان کرد.

فراهی گفت: دانش‌آموزان در این اردوها از مناطق جنگی هویزه، دهلاویه، طلائیه و شلمچه و همچنین یادمان عملیات والفجر هشت در اروند کنار بازدید می‌کنند. 

وی در خصوص اهداف اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی، دانش‌آموزان را رزمندگان جنگ نرم دانست و اظهار داشت: اینها باید از فضای معنوی و سنگرهای جنگ سخت بازدید و به تأسی از شهدا و دم مسیحایی آنها در جنگ نرم توانمند شوند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان افزود: ارتقای سطح ایمان، سلحشوری، از خودگذشتگی، استقامت و شناخت کافی از حال و هوای رزمندگان و شهدایی که در محاصره‎های اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی بودند از اهداف دیگر این اعزام‎ها هستند.

لازم به ذکر است اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی در قالب اردوهای راهیان نور با همکاری سپاه نینوا استان، اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان دانش‌آموزی گلستان انجام می‎شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.