این مطلب ۲۸ بار خوانده شده

دانش آموزان استقامت را از جانبازان و شهدا به ارث بردند

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان گفت : برخی از دانش‌آموزان اعزامی به مناطق جنگی فرزندان رزمندگان جنگ سخت بوده و پایمردی و استقامت را از آنها به ارث برده‌اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه نينوا ، جواد فراهی پیش از ظهر امروز در مراسم اعزام دانش‌آموزان گلستانی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق جنگی اظهار داشت: در اردوگاه‌ها هم راویان استقراری حضور دارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: منظور از راویان استقراری، جانبازان جنگ تحمیلی مستقر در اردوگاه‌ها هستند.

راویان و روحانیون، دانش‌آموزان را با وظایف فعلی آنها آشنا می‌کنند

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان خاطرنشان کرد: در طول مسیر روحانیون و راویان، دانش‌آموزان را با شرایط سخت جنگ تحمیلی و وظایف فعلی آنها آشنا می‌کنند.  

فراهی اضافه کرد: هنگام بازدید از زیارتگاه‌ها راویان استقراری در خصوص مکان استقرار و عملیات‌ها اطلاعات لازم را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده و خاطرات خود را برای آنها بازگو می‌کنند.   

به گفته وی، پخش فیلم، بازدید از نمایشگاه دوران دفاع مقدس و برگزاری مسابقات فرهنگی بخشی از برنامه‌های فرهنگی اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی هستند.

آموزش دوره عملی درس آمادگی دفاعی در اردوی راهیان نور

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان اظهار داشت: علاوه بر آشنایی دانش‌آموزان با فضای جنگ تحمیلی و شرایط آن روزها دوره عملی درس آمادگی دفاعی خود را آموزش می‌بینند.

فراهی تصریح کرد: در این دوره کارهای جمعی، مقدمات اولیه صف، ستون، از جلو نظام، سازماندهی و اطاعت‌پذیری از فرمانده به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.   

وی آشنایی با سین برنامه آماده‌باش را یکی دیگر از برنامه‌های اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی عنوان کرد.

دانش آموزان استقامت را از جانبازان و شهدا به ارث بردند

مسئول بسیج دانش‌آموزی گلستان تاکید کرد: برخی از دانش‌آموزان اعزامی به مناطق جنگی فرزندان رزمندگان جنگ سخت بوده و پایمردی و استقامت را از آنها به ارث برده‌اند.

فراهی ابراز امیدواری کرد که دانش‌آموزان به عنوان رزمندگان جنگ نرم پس از بازدید از مناطق جنگی در هجمه‌های فعلی دشمن سربلند بیرون آیند.

لازم به ذکر است اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی در قالب اردوهای راهیان نور با همکاری سپاه نینوا، اداره کل آموزش و پرورش و سازمان دانش‌آموزی گلستان انجام می‌شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.