این مطلب ۳۴ بار خوانده شده
مسئول علمی، پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان:

معلمان هم کلید بهشت و هم کلید جهنم را دارند

مسئول علمی، پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان گفت: معلمان هم کلید بهشت و هم کلید جهنم را دارند و گناه یا ثواب دانش‌آموزان آنها تا قیامت برای آنها هم نوشته می‎شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا ،

همایش فرهنگیان بسیجی استان گلستان به مناسبت گرامیداشت روز معلم عصر امروز در سالن اجتماعات اداره‌کل آموزش و پرورش استان گلستان با حضور فرهنگیان، معلمان، مسئولان استانی و شهرستانی و مسئول علمی، پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان در سالن اجتماعات اداره‌کل آموزش و پرورش استان گلستان برگزار شد.

مسئول علمی، پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان در این مراسم اظهار داشت: معلمان هم کلید بهشت و هم کلید جهنم را دارند.

محسن نجیب‎زاده با اشاره  به جامعه فرهنگی و معلمان افزود: اگر شما یک دانش‎آموز را به گونه‎ای تعلیم دهید که عشق ائمه معصومین (ع) و اسلام در دلشان زنده باشد و آنها معلم، نویسنده و استاد و یا به هر کار دیگری مشغول شوند و در راه خیر و ثواب قدم بردارند تا روز قیامت آن ثواب برای شما هم نوشته خواهد شد.

وی بیان کرد: اگر خدای ناکرده به واسطه زمزمه‎های شما معلمان عزیز یک دانش‎آموز منحرف شود و در آینده نویسنده، معلم و یا در هر کار دیگری مشغول باشد و به گونه‎ای به دیگران تعلیم بدهد که منشأ گناه باشد، آن هم به حساب شما نوشته خواهد شد.

منشأ خوبی‎ها کلاس درس و کلید آن معلم است

وی با اشاره به یک جمله از حضور امام(ره) متذکر شد: منشأ خوبی‎ها، کلاس درس و کلید آن معلم است.

مسئول علمی، پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان با بیان اینکه دو کار در جهان از همه سخت‎تر است که یکی از آنها تعلیم و تربیت است، تأکید کرد: در قرآن آیه‎ای آمده که می‎فرماید که اگر کسی یک نفر را احیا کند، عالم را احیا کرده است.

وی در پایان گفت: بنابراین ارزش و مقام معلم بسیار مقام والا، ارزشمند و همچنین حساس است./فارس

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.