این مطلب ۲۷ بار خوانده شده

بيانيه سازمان بسيج دانش آموزي كشور به مناسبت فرارسيدن بازگشايي مدارس

سازمان بسيج دانش آموزي كشور به مناسبت فرارسيدن بازگشايي مدارس و بهار تعليم و تربيت ضمن تبريك و تهنيت به همه دانش آموزان ميهن اسلامي بيانيه اي را منتشر كرد.
نسخه مناسب چاپ

در اين بيانيه آمده است:

بار ديگر شهريور ماه رخت بربست و ماه مهر، ماه كوشش و جهاد و علم افروزي، دين محوري فرارسيد تا با كوشش ارزشمند دانش آموزان اين مرز و بوم در سال حماسه سياسي و اقتصادي، حماسه اي پشت حماسه ديگر خلق شود و فصلي تازه از مرافقت و همدلي و محبت و يكدلي و يكرنگي آغاز شود.

دوباره قداست و احساس معلم بودن و اشتياق عطرانگيز دانش آموزي با يكديگر عجين شده تا زمزمه محبت و ولايت تمامي مدارس ايران اسلامي را در ايجاد تمدن اسلامي رونق و جاني دوباره ببخشد.
اكنون كه در سايه سار ولايت فرهنگ منيع تعليم و تربيت و روشنايي صفابخش جان و دل كودكان، نوجوانان و جوانان اين مرز و بوم در مسير تحول بنيادين نظام آموزشي كشور و سير به سوي رشد و تعالي و كمال فراهم شده است آموزش و پرورش نيز براي خدمت هر چه بيشتر و استفاده از ظرفيتهاي دروني با همكاري ساير بخشهاي آموزشي كشور به سمت بهبود روشها و سير به سوي وضع مطلوب و ايده آل تلاش خواهد كرد.
بي شك در اين مسير گرانسنگ و پربها كه ميراث انديشه تابناك امام راحل عظيم الشأن در تكريم منزلت معملان و استمرار اين راه خلف صالح ايشان امام خامنه اي (مدظله العالي) می باشد.
هيچ يك از ابعاد دنيوي نخواهد توانست جغرافياي علم و دانش و معلم و دانش آموزي را در نهاد خود استتار كند. چرا كه ابناء بشر اگر به سعادت و فوز عظيمي دست يافته اند با همين قداست و شعاع نوراني معلم و مهر تعليم و تربيت و پنجره هاي باور به آرمانها و بالاخص پديده افتخارآفرين و غيرتمند دفاع مقدس است كه شاگردي سيدالشهدا(ع) را در گذر زمان تفسير كردند و با اهداء خون ارزشمند خود در مسير خودباوري و خداشناسي درخت پرثمر انقلاب را آبياري كردند.

اكنون نيز به بركت حضور و وجود دانش آموزان ديروز است كه هم اكنون مدال افتخارآفريني در زمينه هاي هسته اي، فن‌آوري هاي ارتباطاتي و اطلاعاتي را بر سينه خود نصب كردند و در مقاطعي نيز موجبات بخل و حسادت دشمن زبون را فراهم مي كنند و چون دشمنان در اين مسير ارزشمند و عزتمدارانه جوانان دانشمند راهي نمي يابند جز به ترور و خشونت روي نمي آورند.

به طور قطع امروز و فرداي ايران اسلامي به بركت همين نوجوانان عاشورايي خواهد بود و كشوري كه نوجوان عاشورايي داشته باشد مي تواند در برابر فريب هاي دشمنان قد علم كند و در برابر حربه هاي آنان بايستد و بي شك هم در خلق حماسه هاي سياسي و اقتصادي فرداهاي پرافتخار، پيروز هر ميدان مبارزه اعم از فشار اقتصادي و جنگ نرم دشمنان باشد.

به همه دانش آموزان عزيز و فرزندان معنوي نظام اسلامي توصيه مي كنيم فرصت دانش آموزي را كه بزرگترين نعمت خداوند به انسانهاست، قدر بدانند و تلاشي موثر در حيطه ارتقاء بينش و دانش تا رسيدن به قله دانايي و عزتمندي را در سرلوحه افكار و آمال خويش قرار دهند, چرا كه اگر كشوري مجهز به اين داشته هاي عظيم بشري و فكري باشد و دانش آموزان نسل سوم را در طراز انقلاب اسلامي تربيت نمايد، بي شك از صراط توحيدي منحرف نخواهد شد و امانت نسل اول انقلاب را عالمانه بر دوش خواهد كشيد و همچنان كه امام خميني (ره) فرمودند مبارزات علمي در مسير نيل به اهداف متعالي را هويت و تحقق بخشند.

بار ديگر با تبريك فرارسيدن بازگشايي مدارس به همه دانش آموزان نظام اسلامي تبعيتي دوباره با آرمانهاي انقلاب اسلامي رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) و ۳۶۰۰۰ شهيدان دانش آموز مي بنديم تا انشاءا... اين حركت تا قيامت زنده بماند تا روزي كه نسيم عشق و اميد و بيداري در سراسر جهان وزيدن بگيرد و اين حركت در حال وقوع است تا يك حسين ديگر.

روابط عمومی سازمان بسیج دانش آموزی

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.