این مطلب ۱۳۷ بار خوانده شده

بیش از هشت هزار نفر دانش آموز به راهیان نور امسال اعزام شده اند

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان گلستان گفت: بیش از هشت هزار نفر دانش آموز به راهیان نور امسال اعزام شده اند که اثرات این اعزام را می توان در حضور پررنگ و حماسی جوانان در این ایام و ایام عید در راهیان نور مشاهده کرد.
نسخه مناسب چاپ

در همایش مشترک سرمربیان و سرگروه های آمادگی دفاعی استان گلستان جواد فراهی مسئول سازمان بسیج دانش آموزان گفت:کتاب آمادگی دفاعی با رویکرد فضای جنگ نرم برای دانش آموزان سال هشتم و یا سوم راهنمایی و سال دوم دبیرستان طراحی شده است .

درس آمادگی دفاعی از سال ۹۲ به موضوعات جنگ فرهنگی و نرم،جایگاه بسیج و دفاع مقدس  اهمیت بیشتری می دهد

فراهی بابیان اینکه موضوعات کتاب آمادگی دفاعی  در زمینه سلاح شناسی ،تاکتیک جنگی ،رزم انفرادی می باشد ،افزود: ازسال ۹۲ با تغییر رویکرد در تدریس این  کتاب به موضوعات جنگ فرهنگی و نرم و جایگاه بسیج و ارزش های دفاع مقدس اهمیت بیشتری می دهد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد:میزان آموزش درس آمادگی دفاعی برای مقاطع راهنمایی یک ساعت و متوسطه دوساعت در هفته به صورت تئوری است و سه اردوی عملی آمادگی دفاعی در ماه آذرماه ،بهمن و اردیبهشت انجام می شود.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان گلستان تصریح کرد:در دوره های عملی‏ دانش آموزان ضمن آشنایی به سلاح و تیراندازی در میدان تیر در ماه های مهر وآبان  هر سال به مناطق عملیاتی جنوب در قالب اردوهای راهیان نور اعزام می شوند

بیش از هشت هزار نفر دانش آموز به راهیان نور امسال اعزام شده اند

فراهی با بیان اینکه بیش از هشت هزار نفر دانش آموز به راهیان نور امسال اعزام شدند افزود:اثرات این اعزام را می توان در حضور پررنگ و حماسی جوانان در این ایام و ایام عید در راهیان نور مشاهده کرد .

وی بررسی آسب ها و مشکلات آموزش درس آمادگی دفاعی را خروجی این برنامه دانست و افزود:این جلسات منجر به یک حرکت ایمن می شود و فضای آموزشی امنی در کنار درس های مانند فزیک و شیمی ایجاد می کند.

امسال در راهیان نور دانش آموزی سوانح رانندگی نداشتیم  

فراهی با اشاره به اینکه در سال گذشته در بحث اعزام کاروان دانش آموزی هیچ گونه سوانح رانندگی نداشته ایم ،افزود:در بحث اعزام زائرین هیچ  مشکلی وجود ندارد و این حساسیت ها منشاء استکباری دارد.

وی در خصوص افزایش کیفیت  آموزش درس دفاعی گفت:در مهر ماه هر سال در جلسات آموزشی برای مربیان و سرگروه های برگزار می شود تا تدریس درس آمادگی دفاعی پویاتر و رشد بیشتری پیدا کند ./خبرگزاری بسیج

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.