این مطلب ۶۷ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور:

شهدای اصناف در هشت سال دفاع مقدس با جان و مال خود ایثارگری کرده اند

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: در هشت سال دفاع مقدس شهدای اصناف در جبهه های الهی با جان و مال خود ایثارگری کرده اند و نه تنها در پشتیبانی بلکه دوش تا دوش رزمندگان به مبارزه پرداختند.
نسخه مناسب چاپ

محمد ابراهیم کریمی رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در نخستین کنگره شعر ملی ۱۰هزارشهید اصناف و بازاریان کشور وجشواره شعر حبیب خداو همچنین یادواره ۲۰۰شهید اصناف و بازاریان استان گلستان که هم زمان شامگاه امروز در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد،در بین مسولان ارشد استانی ،خانواده شهدا و ایثارگران، بازاریان و روسای اصناف شهرستان های استان و شاعران گفت:این کنگره برای اولین بار بر اساس داده آماری از شهدای اصناف و بازاریان در کشور برگزار شده است.

کریمی با ارائه این خبر که در آینده نزدیک گنجینه ای ارزشمند از اشعار راه یافته درجشواره شعر حبیب خدا به چاپ خواهد رسید گفت:در این جشواره عمدتا شاعران از نسل های سوم انقلاب هستند که هشت سال دفاع مقدس را لمس نکرده اند ولی به درک حقایق آن دوران رسیده اند.

وی با بیان اینکه در افکار عمومی نقش اصناف در دفاع مقدس تنها به پشتیبانی جنگ و کمک به رزمندگان خلاصه می شود ،تصریح کرد :برگزاری این یادواره ها و بزرگداشت ها نشان می دهد که کاسبان و بازاریان نه تنها در پشتنبانی بلکه دوش تا دوش رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کرده اند و با دشمن بعثی عراق جنگیده اند .

کریمی عنوان کرد: شهدای اصناف در هشت سال دفاع مقدس به عنوان کاسب جبهه الهی در دو بعد یعنی مجاهدت با مال و ایثار با جان خود فعالانه شرکت و ایثارگری کردند رئیس بسیج اصناف کشورمتذکر شد: شناسایی شهدای اصناف و بازاریان مختلف به بازاریان به خصوص نسل سوم کمک فراوانی می کند و می توان از این شهدا به عنوان یک الگو در کسب و کار خود بهره مند شد .

وی در خصوص اختتامیه کنگره شهدا گفت:در سالروز شهادت حاج محمد عراقچی چهارم شهریور ماه مراسم اختتامیه کنگره شهدا در بازار تهران برگزار می شود.

کریمی با بیان اینکه آمار شهدای اصناف در کشور بیش از ده هزار نفر است ،اذعان کرد: با توجه به محدودیت زمانی و نزدیک بودن زمان اجلاسیه کنگره شهدای اصناف و بازاریان کشور ،شناسایی و شهدای اصناف و کسب کشور ادامه دارد و قطعا آمار شهدای اصناف و بازاریان ما افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس اولین کنگره ده هزار شهید اصناف و بازاریان کشور خاطر نشان کرد:با قراردادی که با نویسندگان برجسته کشور بسته و مجوزهایی که اخذ شده است ۵۰عنوان کتاب تا زمان اجلاسیه به چاپ خواهد رسید .

وی ابراز داشت: تا آغاز اجلاسیه ۹یادواره شهدا اصناف دراستان های مختلف کشوربرنامه ریزی شده و برگزار گردیده است و تنها یادواره شهدای صنوف خدمات خودرویی در اصفهان باقی مانده است./ بسیج نیوز

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.