این مطلب ۱۱۸ بار خوانده شده
سرتیپ سپهر در نشست خبری:

سومین همایش مدیریت جهادی ۱۸ بهمن برگزار می‌شود/ تقدیر از ۳۰ مدیر برگزیده جهادی

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه براساس فرامین مقام معظم رهبری و ذیل منظومه فکری و اعتقادی ایشان انجمن مردم نهادی برای مدیریت جهادی تشکیل شده است از برگزاری سومین همایش مدیریت جهادی در هجدهم بهمن ماه خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه نینوا گلستان به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو ، سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر، رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت جهادی کشور  صبح امروز در نشست خبری سومین همایش ملی مدیریت جهادی با اصحاب رسانه ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه فجر اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۲ پیرامون ضرورت مدیریت جهادی برای اداره کشور و برون رفت از مشکلات و مقابله و مبارزه با دشمنان نظام استکباری تنها راه توفیق در همه عرصه ها را مدیریت جهادی اعلام کردند.

سرتیپ سپهر افزود: پیرو همین مسئله معظم له سال ۹۳ را به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری فرمودند و تاکید کردند که همه مسئولان موظفند با توکل بر خدا و تکیه به مردم در دو عرصه اقتصاد و فرهنگ مجاهدانه وارد میدان عمل شوند ایشان همچنین مجددا در سال ۹۴ فرمودند مدیریت جهادی که سال گذشته مطرح کردم و بر آن تاکید داشتم مربوط به امسال نیست بلکه مربوط به تمامی زمان هاست ما به مدیریت جهادی احتیاج داریم.

وی تاکید کرد: لذا براساس فرامین مقام معظم رهبری و در ذیل منظومه فکری و اعتقاداتی ایشان مبنی بر تشکیل و ایجاد سازوکار مدیریت جهادی در اداره کشور یک انجمن مردم نهاد با وجود تعدادی از نخبگان علمی، اقتصادی، فرهنگی و … در سال ۹۳ در کشور تشکیل شد و در همان سال اولین همایش ملی مدیریت جهادی تشکیل شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در سال ۹۴ دومین همایش مدیریت جهادی برگزار شد، افزود: قرار است امسال در هجدهم بهمن ماه سومین همایش مدیریت جهادی در تهران برگزار شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت جهادی کشور با اشاره به بخشی از اهداف این انجمن مردم نهاد یادآور شد: لبیک گفتن به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر مدیریت جهادی، لزوم ایجاد یک پایگاه مردم نهاد دائمی برای تقویت و ترویج فرهنگ مدیریت جهادی در کشور، کمک به آموزش و پژوهش های راهبردی و کاربردی جهت پیاده سازی فرهنگ مدیریت جهادی در عرصه های مختلف کشور، لزوم تشکیل مدیریت اندیشه ورزی و تولید فکر در بخش مدیریت و عمل جهادی که باید از حوزه های علمیه و دانشگاه ها و صاحبان فکر در این زمینه استفاده کنیم، تبیین بخش مدیریت جهادی و مدیران جهادی در سیاست ها برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان و در حتی در عرصه اجرا، اقدام و عمل از جمله اهداف تشکیل انجمن مدیریت جهادی است.

سرتیپ سپهر بیان داشت: همچنین این انجمن بنا دارد نقاط قوت و ضعف مدیران را در عرصه های مختلف توسط پژوهش های مختلف توسط بخش هایی همچون نهادها، تعاونی ها و بخش های خصوصی قوت ها و ضعف ها را رصد و آسیب شناسی کند و با ارائه راهکار و نسخه های عملیاتی به اصحاب تصمیم گیری در کشور ارائه کند.

وی با بیان اینکه شناسایی و معرفی مدیران برگزیده جهادی در نهادهای دولتی، تعاونی ها و بخش خصوصی از دیگر اهداف این انجمن است، یادآور شد: ارائه الگوها به جامعه و کسانی که نیازمند نسخه های عملیاتی هستند را می توان از دیگر اهداف این انجمن مردم نهاد برشمرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: تلاش می کنیم تا مبانی مدیریت جهادی را در واحدهای درسی دانشجویان و طلاب علوم دینی بگنجانیم و در حال حاضر از اینکه این مبانی در دانشگاه ها و حوزه های علمیه تدریس نمی شود متاسفیم. این انجمن با توکل بر خدا به دنبال این است که نسبت به تربیت مدیران جهادی تلاش مضاعف داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت جهادی کشور با اشاره به عملیاتی کردن شاخص های مدیریت جهادی و ارائه الگوهای جهادی در عرصه های عمل، اقدام و اجرا برای بخش های مختلف ادامه داد: حمایت همه جانبه از فعالیت ها و اقدامات جهادی و انقلابی برای کسانی که امروز در عرصه اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی برای توفیقات بیشتر در کشور تلاش می کنند از دیگر برنامه های این انجمن است.

سرتیپ سپهر با بیان اینکه قرار است در سومین همایش ملی مدیریت جهادی از مدیران برتر تقدیر شود، تصریح کرد: در این همایش از بین ۱۳۰۰ مدیر ۳۰ نفر از مدیران برگزیده در عرصه مدیریت جهادی که دو نفر از آنان را بانوان تشکیل می دهند توسط مدیران شخصیت های عالی کشور تقدیر به عمل خواهد آمد. تجلیل از مدیران برتر جهادی برای شناسایی ظرفیت های بالقوه و بالفعل در عرصه های مختلف و همچنین تشریح و تبیین اصول مدیریت جهادی برای کمک به ترویج این تفکر انجام می گیرد.

وی ارائه راهبردهای عملی مدیریت جهادی به قوای سه گانه را شعار سومین همایش ملی مدیریت جهادی برشمرد و تصریح کرد: این همایش با حضور مسئولان لشکری و کشوری در سالن همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: امروزه شاهدیم که بسیاری از کشورهای دنیا به توفیقات دست یافته اند و در حال پیاده کردن مبانی مدیریت جهادی هستند آنها به خوبی دریافته اند که مدیریت جهادی رمز مقابله با دشمن و پیشرفت است در حالی که ما یکی از موفق ترین کشورهای جهان در عرصه تولید علم و فناوری به شمار می رویم یکی از الگوهای ایستادگی و مقاومت برای کشورهای جهان اسلام هستیم.

رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت جهادی کشور با اشاره به تجربیات ۳۸ سال گذر عمر با عزت انقلاب شکوهمند اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس تصریح کرد: ما همواره با استفاده از تجربیات ۸ سال دفاع مقدس و مدیریت جهادی الهام گرفته از آن سال ها توانستیم بسیاری از موانع را کنار زده و دشمن را ناکام کنیم امروز نیز باید بدانیم که انقلابی گری و مبارزه با فساد مهمترین رکن مدیریت جهادی است باید مدیران ما با پیروی از این تفکر موانع و کارشکنی های دشمن علیه این نظام مقدس را ناکام کند.

سرتیپ سپهر در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان متخاصم و قدرت های سلطه گر امروز با هدف مقابله با نظام اسلامی وارد میدان شدند و ما باید جلوی آنها را بگیریم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.