این مطلب ۵۲۸ بار خوانده شده
سردار وحیدی در گفتگو با فارس مطرح کرد

قدرت پنهان ایران برای روز مبادا/ آمریکا با فضای جدیدی در نبرد مواجه می‌شود

وزیر دفاع با اشاره به توان ایران برای مقابله با هرگونه تهدید نظامی، با بیان اینکه ما همه توان خود را آشکار نکرده‌ایم، گفت: جمهوری اسلامی ایران حرف‌های پنهان بسیاری دارد که آنها را برای روز مبادا نگه داشته است.
نسخه مناسب چاپ

سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، درخصوص تلاش آمریکا برای برنامه‌‌ریزی و تقویت ارتش این کشور در خلیج فارس با توجه به قدرت و دستاوردهای نظامی ایران، گفت: آمریکایی‌ها این روزها به شدت از این واهمه دارند که اتفاقی در منطقه بیفتد و آنها در مقابل آن اتفاق نتوانند مواضع قاطع جمهوری اسلامی را بربتابند.

به گزارش فارس، مجله آمریکایی وال استریت ژورنال در مطلبی با عنوان "افزایش قابلیت‌های دفاعی آمریکا در برابر ایران" از قول برخی مقامات ارشد ارتش آمریکا نوشته بود: "ارتش آمریکا طی گزارشی به کنگره اعلام کرده است که برنامه‌هایی برای استقرار ابزار جدید کشف مین و پاکسازی آن و همچنین افزایش قابلیت‌های دیده‌بانی در تنگه دارد. به گفته مقامات دفاعی، ارتش خواهان تقویت تسلیحات مورد استفاده از روی کشتی‌ها شد تا بتواند در برابر قایق‌های ایرانی که حمله سریع انجام می‌دهند و همچنین موشک‌های کروز که از ساحل پرتاب می‌شوند، مقاومت کند."

وحیدی همچنین خاطرنشان کرد: بی‌تردید چون دفاع ما یک دفاع مستقلانه و دفاعی مبتنی بر سیاست‌های دفاعی و دکترین‌های خاص دفاعی خودمان و همچنین مبتنی بر یک دفاع درون‌زا و توانمندی‌های داخلی است، آمریکا در برخورد با مسائل جدیدی که ایران دنبال می‌کند کاملا با یک فضای جدیدی روبرو می‌شود که مجبور است برای این فضای جدید فکری بکند.

وزیر دفاع با بیان اینکه برخی از این کارهایی که می‌کنند نشان از انفعالی است که در مقابل برنامه‌های نظامی ایران دارند، تاکید کرد: طبیعتا آنها نخواهند توانست به این نقطه برسند، چون ما همه توان خود را آشکار و همه موضوعات را مطرح نکرده‌ایم. جمهوری اسلامی ایران حرف‌های پنهان بسیاری دارد که آنها را برای روز مبادا نگه داشته است.

وی در ادامه با اشاره به برخی تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران، اظهار داشت: آمریکا به شدت با بعضی از اظهار نظر‌هایی که رژیم صهیونیستی یا برخی از مقامات و افرادشان در رابطه با نیات پلیدشان در خصوص ایران دارند، مخالفت می‌کند و دلیل مخالفتشان هم این است که قدرت ایران را می‌دانند.

وزیر دفاع در پایان تاکید کرد: آمریکا می‌داند که اگر هرکسی وارد چنین صحنه‌ نبردی با ایران شود، بی تردید بیشترین ضربه را آنها خواهند خورد و بازنده اصلی آنها خواهند بود چون ما اعلام کرده‌ایم با تمام توان از همه منافع خود دفاع خواهیم کرد و آنها چون می‌دانند بازنده اصلی هستند، حتی به رژیم صهیونیستی هم می‌گویند که مواظب باشند مواضع تند و افراطی ولو در ظاهر و به خاطر عملیات روانی نگیرند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.