این مطلب ۴۸ بار خوانده شده

رمز جدید فتنه گران برای آشوب انتخاباتی

شواهد و قراین از حرکت جریان اصلاحات و فتنه‌ ی سبز در راستای تکمیل پروژه و نقشه ‌ی جدید براندازی جمهوری اسلامی حکایت دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن(ع) البرز به نقل از پایگاه خبری دلدار، شواهد و قراین از حرکت جریان اصلاحات و فتنه‌ ی سبز در راستای تکمیل پروژه و نقشه ‌ی جدید براندازی جمهوری اسلامی حکایت دارد.
از آن جا که طراحی جدید سازمان‌های امنیتی غرب برای براندازی جمهوری اسلامی بر پایه ‌ی انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی است، به نظر می‌ رسد تحول در سناریوی انتخاباتی جریان اصلاحات و فتنه ‌ی ، با عبور از دو اصل پیش شرط و تحریم به سمت عملیاتی شدن در حال پیشروی است .

این جریان که از یک سال پیش با پیشگامی مرد “عبا شکلاتی” و تئوریسین هایی نظیر مصطفی تاج زاده با مطرح ساختن پیش شرط برای نظام، تلاش داشت نظر مثبت نظام برای حضور در انتخابات را جلب نماید ، پس از مواجهه با مجموعه عواملی، با تغییر دیدگاه، اکنون عدم مشارکت گسترده و یا به عبارتی تحریم چراغ خاموش را در دستور کار خود قرار داده ‌است.

این راهبرد اتاق فکر جریان فتنه و اصلاحات ، با استقبال و همراهی بخشی از طیف های جریان مذکور در داخل و خارج از کشور نیز همراه بوده ، گروههایی نظیر حزب منحله مشارکت ، سازمان مجاهدین انقلاب و… از جمله گروههایی بودند که در روز های ابتدایی طرح مسئله مشارکت چراغ خاموش از سوی شورای راهبردی اصلاحات از آن استقبالی گسترده به عمل آوردند و مصرانه بر طبل تحریم انتخابات مجلس کوبیدند .

البته اصلاح‌طلبان بازگشت‌ گرا که خود از فعالین فتنه ‌ی ۸۸ بودند را نباید در این میان از نظر دور داشت ، اینان که خود بخشی از امیدهای نظام سلطه به مهار قدرت ایران و نرمش در نظام جمهوری اسلامی هستند، علی ‌رغم آن که میل شدیدی جهت بازگشت به صحنه‌ ی قدرت از مجرای انتخابات را داشتند، پس از آن که دریافتند شانس بسیار کمی از نظر اقبال عمومی در انتخابات مجلس نهم دارند، هوشمندانه استراتژی عدم مشارکت فعال را برگزیدند تا هم باعث شکست مجدد جریان مطبوع نشوند و هم عدم حضور خود را به گردن نظام و نبود سلامت کافی برای انتخابات بیاندازند.

در این میان با یک بازخوانی کوتاه از وقایع بعد از انتخابات سال ۸۸ ، این پرسش پیش می‌آید که با وارد شدن طیف های تندرو و رادیکال جریان اصلاحات به میدان تحریم انتخابات آتی ، آیا برنامه ‌ریزی جدیدی برای ایجاد چالش امنیتی در انتخابات پیش رو تدارک دیده شده ‏است و مهم‌تر از آن، در شرایط حاضر کدام گروه یا جریان سیاسی ظرفیت این برنامه‌ ریزی را دارد ؟

نکته مشترکی که با بررسی سوابق طیف هایی نظیر حزب منحله مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب و یا دیگر طیف های رادیکال جریان اصلاحات با آنها بر می خوریم این است که بی شک همه آنها دستی پنهان و آشکار در القای پروژه تقلب و تشکیک در سلامت انتخابات سال ۸۸ داشته اند و از چند ماه قبل از وقایع فتنه ۸۸ بر طبل تقلب و تشکیک در سلامت انتخابات کوبیده بودند .

تجربه ی ناآرامی های فتنه‏ی ۸۸ حامل یک پیام مهم برای مخالفین نظام جمهوری اسلامی و رادیکال های جریان اصلاحات بود که در اسفند ماه ۹۰ هم تمرکز خود را بر آن نهاده اند ، پیام اصلی و نکته ی کلیدی که فتنه ی گذشته به مخالفین نظام داد آن بود که: «تمرکز بر فضای انتخاباتی، مستقل و فراتر از زنده بودن یا نبودن انتخابات است» بر این اساس فعالیت مجدد شبکه های اجتماعی وابسته به جریان اصلاحات برای القای واژه تحریم به بطن جامعه را می توان پروژه ای جدید این جریان در راستای عدم تقلب در انتخابات سال ۸۸ ارزیابی کرد .

جریان مذکور برای پیشبرد راهبرد جدید خود در فضای کنونی نیازمند سناریوها و طرح ریزی های پشت پرده ای نیز بود که در این مسیر همراهی مستقیم سرویس های اطلاعاتی غرب و جریان های ضد انقلاب با آنها به وضوح دیده می شود .

سیاه نمایی از وضعیت کشور و برجسته سازی برخی مشکلات هم‌چون وضعیت بازار، تحریم‌های خارجی، فساد بانکی، اختلاف‌های میان مسؤولان و … همه و همه در راستای سناریوی سیاه نمایی و نابسامان نشان دادن کشور در حالی دنبال می‌گردد که پیش از این نیز در فتنه‌ی ۸۸ شاهد همین رویکرد رسانه‌ای جریان فتنه بودیم.

این رویکرد علاوه بر آن که به دنبال ناامیدسازی مردم از آینده‌ی سیاسی اجتماعی خود و به دنبال آن کاهش مشارکت عمومی است، می‌کوشد آرای رأی دهندگانی که مُصِر به شرکت در انتخابات هستند را به سمت کاندیداهای همسو با جریان فتنه سوق دهد.

تشکیک در سلامت انتخابات از سویی یکی دیگر از مهم‌ترین ابزارهای رسانه‌های نظام سلطه و برخی رسانه‌های همسوی داخلی وابسته به اصلاح طلبان در جلوگیری از الگوسازی از نظام مردم‌سالار دینی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران، ناسالم و ناکارآمد جلوه دادن سازوکارهای سیاسی اجتماعی آن از جمله انتخابات است.

 در این بین در شرایطی که ملت‌های منطقه چشم به فرآیند مردم‌سالاری دینی در انتخابات ایران دوخته‌اند، این جریان‌ها همچنان برای تشکیک در سلامت انتخابات و نیز کاهش مشارکت عمومی می‌کوشند تا بر فرآیند الگوگیری از انقلاب اسلامی خدشه وارد کنند ، از سویی اصحاب خارج نشین فتنه که بازی از قبل باخته می‌بینند، با فرافکنی ادعا می‌کنند در صورت اعلام حضور مشارکت حداکثری مردم قطعاً نتایج غیرواقعی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.